Sólo hraní se v dnešní přetechnizované době, v níž mnoho z nás zírá do monitorů a displejů doslova od rána do večera, stává ve světě deskovek stále důležitějším tématem. Mnoho z nás si po dlouhé šichtě u Excelu rádo odfrkne u stolní hry – a když děti už spí a manželka chce sledovat MasterChefa, přijde čas zahrát si sólo. Také BoardBros se tomuto trendu přizpůsobují a snaží se vybírat hry, které mají sólo variantu, ať už oficiální, či nikoliv, k dispozici. Jak vypadají sólo módy u her, které jsme vydali? Mrkněte sami.

 

Ve stínu pyramid

Naše první hra už sice není jen tak k mání, ale pokud jste si ji pořídili (či se vám poštěstí a někde ji seženete), můžete si zahrát neoficiální sólo. Uživatelsky je velmi jednoduché. Faraon, který proti vám stojí, má balíček složený ze základních karet a každá z nich mu umožňuje zapečetit nějakou kartu z pyramidy. Jeho tahy tak zaberou několik málo vteřin. Faraon nabízí 10 úrovní obtížnosti definovaných kartami, které začnou rovnou v jeho hrobce. Takže máte co dohánět, ale asi jste nečekali, že se velký vládce Egypta nechá jen tak porazit!

 

Savana

Pokud marně hledáte soupeře pro partičku Savany, snad vám přijde vhod kmen Nguni. Jde o neoficiální sólo pravidla, která hodnotíme jako středně obtížná. Pár tahů a nejspíš se bez větších problémů zorientujete. V tom vám pomůže shrnutí na poslední straně sólo pravidel, fungující jako „chytrá karta“. Sólo nabízí tři různé obtížnosti.

 

Útulná doupata

V Útulných doupatech je sólo oficiální součástí pravidel. Jeho ovládnutí je maximálně přístupné, hra se hraje stejně jako její „multiplayerová“ verze, pouze na začátku odstraníte některé karty. Zajímavé je finální počítání bodů, ve kterém na základě vaší strategie i skóre získáte zajímavé přízvisko. Chcete být Lahodně zhýčkaným strážcem ráje útulnosti?

 

Mini Express

Tenhle oříšek je trošku těžší k rozlousknutí, ale kdo si dá tu práci, nebude litovat. Sólo Mini Expressu je součástí oficiálních pravidel a vaším protivníkem bude Mašinfíra. Nejspíš vám ale bude chvilku trvat, než je ovládnete.  Jako komponenty používá speciální žetony, pomocí nichž bude Mašinfíra stavět tratě a získávat akcie. Pravidla nejsou jednoduchá, nicméně pokud budete trpěliví, tak se je během jedné partie naučíte. Mašinfíra nabízí pět úrovní obtížnosti a hlavně na těch těžších se s vámi mazat nijak nebude.

 

Khôra: Zlatý věk

Neoficiální pravidla pro sólo Khôry jsou opravdovým klenotem. Kratičká (mají pouhé dvě stránky, z nichž půlku jedné zabírá obrázek), snadná, ale zároveň umožňující plný, hutný zážitek. Proti vám se postaví samotný bůh války Ares, kterého budování městského státu pranic nezajímá. Chce jen dobývat a ničit. Navzdory tomu vám skrz své božské schopnosti nastaví laťku úspěchu pořádně vysoko! Za nás možná nejlepší sólo, kterým se Bros můžou pochlubit.

 

Bonus: Katedrála

Ačkoliv k nám Katedrála připluje nejspíš až v létě, pravidla pro její sólo už známe. Můžete se těšit na soupeření s Postnikem Jakovlevem, carským architektem. Pravidla hodnotíme jako středně těžká, Jakovlev má vlastní komponenty a hodlá vám agresívně konkurovat. Žádné obtížnosti nepotřebuje, protože porazit carského architekta je samo o sobě výzvou! Máte se tak na co těšit.